ZMARŁA HELENA RAKOCZY

2 września zmarła w wieku 92 lat Helena Rakoczy, mistrzyni świata w gimnastyce sportowej z roku 1950 /pierwszy polski sportowiec, który zdobył ten tytuł po wojnie/, późniejsza olimpijka z Helsinek /3 miejsce/ i Melbourne, wielokrotna mistrzyni Polski w wieloboju gimnastycznym i na przyrządach. Zawodniczka i trenerka związana z K.S. Korona i W.K.S. Wawel Kraków. Wychowawca wielu utytułowanych sportowców, bardzo lubiana i ceniona nie tylko w środowisku gimnastycznym.
Pochowana z honorami na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Cześć Jej pamięci!

Odbyła się już VII edycja Biegów Krzyszkowickich.

Jak nakazuje tradycja w pierwszy weekend września odbyła się VII edycja Biegów Krzyszkowickich organizowanych przez UKS GIMNAZJON wraz z Zarządem i Radą OsiedlaW 16 kategoriach wiekowych rywalizowano na dystansach od 100 m do ok. 2 km. Łącznie we wszystkich konkurencjach udział wzięło ponad 150 osób. W towarzystwie zawodników a także części kibiców pobiegli ponadto uczniowie z klas integracyjnych SP nr 4 dając przykład szczególnego hartu i siły ducha. Zgodnie z formułą zawodów każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, najlepsi zaś dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Wielickie oraz Urząd Miasta i Gminy. Rozlosowano także upominki od Zarządu Osiedla Krzyszkowice, Kopalni Soli i "Solnego Miasta".

Wszystkim instytucjom a także policjantom, strażnikom miejskim i licznemu gronu wolontariuszy bardzo dziękujemy za cenny wkład w organizację imprezy.

Zapraszamy na kolejną odsłonę Biegów za rok! Teraz czas na trening /lub decyzję o nim…/. Bardziej wytrawnym biegaczom przypominamy o "połówce" (czyli półmaratonie) w naszym mieście 27 września.

Do zobaczenia na asfalcie!

Strony: « Poprzednia 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 38 Następna »